تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آبان 1402 - 11:02
239 بازدید
کد خبر : 969

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد:

۸۵۰ هزار نفر در استان به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره مند می باشند

۸۵۰ هزار  نفر در استان  به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره مند می باشند

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اضافه شدن ۲ دهک درآمدی چهارم و پنجم به جمعیت بیمه سلامت رایگان استان گفت : ۸۵۰ هزار نفر در استان به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره مند می باشند. به گزارش عصر همدان؛ فریبرز نیاستی در چهارمین روز از هفته بیمه سلامت در خصوص

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اضافه شدن ۲ دهک درآمدی چهارم و پنجم به جمعیت بیمه سلامت رایگان استان گفت : ۸۵۰ هزار نفر در استان به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت بهره مند می باشند.

به گزارش عصر همدان؛ فریبرز نیاستی در چهارمین روز از هفته بیمه سلامت در خصوص اضافه شدن دو دهک دیگر به جمعیت بیمه سلامت رایگان توضیح داد: به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی طی ۲ سال گذشته؛ ۳ دهک مشمول بیمه رایگان بوده اند.

این سه دهک از ابتدای سال گذشته توسط وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی و سازمان هدف مندی یارانه ها دهک‌بندی شده و سپس به بیمه سلامت معرفی می شدند تا تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی پیشنهاد داد که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند که بر این اساس هیئت محترم وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساندند که دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شود تا به این صورت از این به بعد ۵ دهک نخست درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

او ادامه داد: بر این اساس قریب به ۴۷ هزار و ۸۲۵ نفر در گروه دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه رایگان استان اضافه می شوند. پیش از این دهک درآمدی ۴ می‌بایست ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

وی افزود: به منظور افزایش رضایتمندی بیمه شدگان و همچنین تسهیل در اجرایی شدن بیمه سلامت همگانی فراگیر برای آحاد افراد جامعه، از این پس میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های ۶ تا ۹ نیز کاهش یافت.

بر همین اساس از این پس میزان پرداختی دهک ششم از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک هفتم از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد و پرداختی دهک هشتم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک نهم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافت. میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم نیز بدون تغییر باقی مانده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتیجه ارزیابی وسع متقاضیان را به صورت برخط به سازمان بیمه سلامت اعلام می نماید. افرادی که نتیجه ارزیابی وسیع آنها از سوی وزارت اعلام نشده است، می توانند با دریافت بیمه سلامت همگانی (ایرانیان) رایگان برای یک بار به مدت یک ماه از مزایای پوشش بیمه سلامت بهره مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: هم اینک هم اکنون جمعیتی بالغ بر ۱.۰۸۰.۱۸۳ نفر (حدود ۶۰ درصد جمعیت استان) تحت پوشش بیمه سلامت استان همدان می باشند. این جمعیت در ۴ صندوق بیمه ای به شرح ذیل خلاصه میشود:

۱- صندوق روستائیان ۶۵۱.۳۸۹ نفر ۲- صندوق کارکنان دولت ۱۲۲.۶۰۵ نفر ۳- صندوق سایر اقشار ۶۸.۵۷۵ نفر ۴- صندوق ایرانیان ۲۳۷.۶۱۴ نفر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت