تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 مهر 1400 - 9:24
1048 بازدید
کد خبر : 245

نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است

نصب پمپ مستقیم  بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است
نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است، اظهارداشت: بر همین اساس، شرکت های تابعه می توانند در صورت مشاهده نصب هرگونه پمپ غیر استاندارد حتی نسبت به قطع موقت انشعاب تا زمان رفع تخلف اقدام نمایند.

به گزارش الوند همدان؛ نصب پمپ مستقیم بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است، اظهارداشت: بر همین اساس، شرکت های تابعه می توانند در صورت مشاهده نصب هرگونه پمپ غیر استاندارد حتی نسبت به قطع موقت انشعاب تا زمان رفع تخلف اقدام نمایند.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان نصب پمپ به صورت مستقیم و غیر استاندارد بر روی شبکه های آبرسانی در آپارتمانها و برخی منازل مسکونی را به دور از عدالت توزیع دانست و گفت: نصب این نوع از پمپ ها به صورت غیر استاندارد؛ اختلال در شبکه آبرسانی و تضییع حقوق سایر مشترکین را به دنبال دارد.

سید هادی حسینی بیدار با اشاره به اینکه متاسفانه در پی نصب پمپ های آب به صورت غیر استاندارد در آپارتمانها،کاهش شدید فشار، قطع و اختلال در شبکه های توزیع آبرسانی به وجود می آید،اظهارداشت: در راستای مدیریت شبکه و عدالت در توزیع آب، شناسایی و اخطار به متخلفین دارای پمپ های غیر مجاز توسط همکاران ما انجام میپذیرد.

وی در همین خصوص توضیح داد: استفاده از پمپ به صورت مستقیم بر روی شبکه آبرسانی امری غیر مجاز و غیر قانونی است در حالی که بهره گیری از همین پمپ ها به صورت اتصال به مخزن ذخیره مجاز می باشد.

حسینی بیدار ادامه داد: آب شبکه پس از عبور از کنتور به صورت آزاد وارد مخزن مناسب شده و از آنجا توسط پمپ به تاسیسات داخلی مجموعه پمپاژ میشود.

وی با بیان اینکه اتصال مستقیم پمپ ضمن وارد نموندن خسارت احتمالی به تاسیسات آبرسانی، عملکرد کنتورهای مشترکین را نیز به شدت تحت تاثیر قرار میدهد،گفت: این نوع از نصب میتواند موجب نشان دادن مصرف غیر واقعی و تحمیل آب بهایی بیش از مقدار واقعی مصرف به مشترک متخلف شود چرا که در چنین شرایطی  مشترک در مواقع افت فشار آب به دلیل مکش پمپ، آب به همراه مقادیر زیاد هوا و کف از کنتور عبور میکند.

وی افزود: همچنین ایجاد فشار منفی ناشی از کارکرد مقدار زیاد پمپ های خانگی بر روی شبکه آب موجب مکیده شدن آب سطحی آلوده به فاضلاب خانگی در نقاطی می شود که شبکه آب شهری دارای شکستگی و یا نشتی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و با وجود خشکسالی های اخیر شبکه آبرسانی استان همدان همانند دیگر نقاط کشور با کمبود آب مواجه است،عنوان کرد: از آنجا که پمپ های مذکور ، مدیریت شبکه را  دچار اختلال می نمایند لذا شناسایی و برخورد با متخلفین در دستور کار قرار می گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه بر اساس آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، نصب پمپ مستقیم  بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است، اظهارداشت: بر همین اساس، شرکت های تابعه می توانند در صورت مشاهده نصب هرگونه پمپ غیر استاندارد حتی  نسبت به قطع موقت انشعاب تا زمان رفع تخلف اقدام نمایند.

حسینی بیدار در همین خصوص توضیح داد: در صورت دریافت گزارشات مردمی یا شناسایی اینگونه پمپ ها از سوی همکارانمان، پس از اخطار، استاندارد سازی یا جمع آوری پمپ به مشترک ابلاغ میشود که در این صورت به محض اینکه فرد نسبت به جمع آوری پمپ مستقیم و نصب پمپ و مخزن ذخیره براساس استانداردهای تعریف شده اقدام  نمایند، مشکل مرتفع می شود.

وی بر همین اساس از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده پمپ های غیر مجاز، مراتب را به سامانه ارتباط با مشترکین آبفای استان( ۱۲۲ )اطلاع دهند.

مدیر عامل آبفای استان همدان همچنین با بیان اینکه بر اساس آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب، نصب پمپ مستقیم  بر روی شبکه آبرسانی ممنوع است، اظهارداشت: بر همین اساس، شرکت های تابعه می توانند در صورت مشاهده نصب هرگونه پمپ غیرمجاز حتی  نسبت به قطع موقت انشعاب تا زمان رفع تخلف اقدام نمایند.

وی در ادامه با اذعان به اینکه نصب پمپ های غیر  استاندارد، فشار مضاعفی را بر روی شبکه های آبرسانی اعمال می نمایند،گفت:نصب این نوع از پمپ ها علاوه بر اختلال در شبکه آبرسانی،تضییع حقوق همسایگان را با کاهش سهم آبه به دنبال دارد.

حسینی بیدار همچنین عنوان کرد: فعال شدن پمپ های غیر استاندارد و مکش آب داخل شبکه، افت شدید فشار آب مشترکین مجاور را به دنبال دارد که این موضوع به دور از عدالت توزیع است.

وی در نهایت تصریح کرد: در صورتی که مشترک نسبت به استاندارد سازی پمپ اقدام ننماید،نسبت به جمع آوری آن اقدام خواهد شد.

انتهای خبر/

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت