تاریخ انتشار : یکشنبه 8 اسفند 1400 - 5:27
1048 بازدید
کد خبر : 539

عوارض نوسازی و پروانه ساختمانی به آموزش و پرورش پرداخت شود

عوارض نوسازی و پروانه ساختمانی به آموزش و پرورش پرداخت شود
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان هم در این جلسه با اشاره به تبصره تخصیص 5 درصد عوارض پروانه ساختمانی و نوسازی به آموزش و پرورش، اظهار کرد: شهرداری همدان مکلف است سهم اداره آموزش و پرورش از عوارض پروانه ساختمانی و نوسازی وصول شده از مناطق چهارگانه را هر ماه با نظارت معاونت اقتصادی و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه به این اداره تحویل دهد.

به گزارش الوند همدان؛ اکبر کاوسی‌امید با بیان اینکه درصد عوارض نوسازی و پروانه ساختمانی از مردم اخذ می‌شود، گفت: شهرداری در این بین واسطه بوده و این مبلغ حق شهرداری نیست بلکه باید به حساب آموزش و پرورش واریز شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان بیان کرد: محل هزینه کرد این عوارض در مناطق محروم صرف نوسازی تجهیزاتی همچون میز، نیمکت و تابلو مدارس می‌شود و قانون‌گذار این درصد را برای رفع محرومیت در نظر گرفته است.

کاوسی‌امید با بیان اینکه باید خود را در داخل قانون اساسی و تمام قوانین، جاری و ساری ببینیم، افزود: باید تمام دستگاه‌ها را مکلف به رعایت و اجرای قانون کنیم.

وی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش دستگاه مادر و مولد بوده و اگر این مهم را درنیابیم سایر سیستم‌ها درست نمی‌شود، تصریح کرد: تا روزی که آموزش و پرورش آباد نشده و همه نسبت به آن حساس نشوند، مملکت درست نمی‌شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه با ارائه پیشنهادی در راستای حمایت از کارآفرینی، گفت: پیشنهاد افزودن بندی در راستای حمایت شهرداری از کارآفرینی و مشاغل خرد با ایجاد سپرده چهار میلیاردی نزد بانک امداد ولایت در بخش سیاست‌ها و الزامات بودجه را دارم.

وی با بیان اینکه این پیشنهاد در راستای تحقق بیانات ریاست جمهوری به منظور رفع فقر مطلق ارائه شده است، اضافه کرد: همه باید به این منظور تلاش کنیم و این اقدام نیز می‌تواند اثرگذار باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت