تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آبان 1400 - 11:03
1215 بازدید
کد خبر : 348

رئیس کمیسیون بودجه شورا درخواست کرد:

حضور مدیرکل شهرسازی استان برای پاسخگویی در صحن شورا

حضور مدیرکل شهرسازی استان برای پاسخگویی در صحن شورا
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان درخواست کرد: انتظار می‌رود هفته آینده به فوریت، مدیرکل راه‌وشهرسازی استان به‌منظور پاسخگویی در حوزه طرح‌های جامع شهر همدان و اقدام ملی تأمین مسکن در صحن شورا حاضر شوند.

به گزارش الوند همدان؛ اکبر کاوسی‌امید در سی‌وچهارمین صحن شورا، گفت: طرح جامع شهر همدان باید در سال ۱۳۹۶ به اتمام می‌رسید؛ اما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

وی با اشاره به مسئولیت ۲ ساله داریوش حسینی به‌عنوان مدیرکل راه‌وشهرسازی استان، اظهار کرد: این مدیر استانی باید در همین مدت مسئولیت پاسخگوی طولانی شدن فرآیند تصویب طرح جامع شهر همدان باشد.

کاوسی‌امید با بیان اینکه افق طرح‌های جامع در برهه زمانی ۱۰ تا ۱۵ سال تعریف می شود؛ افزود: در شهر همدان از سال ۱۳۶۸ تاکنون که حدود ۳۲ سال می‌گذرد، مبحث املاک تعداد بسیاری از شهروندان و گرفتاری‌های گره خورده به آن، مطرح است.

وی افزود: ۲۰ درصد مراجعات مردمی به شورا به بحث کاربری‌هایی باز می‌گردد که ۳۲ سال فریز شده‌اند و نمی‌توانند از زمین و مالکیت آن، بهره‌مند شوند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه با اشاره به عدم اجرای طرح اقدام ملی تأمین مسکن در شهر همدان، اظهار کرد: سال گذشته شورای شهر همدان به‎صورت شتاب‌زده تصویب ۵۰ درصد تخفیف عوارض شهری برای صدور پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی تأمین مسکن را در دستور کار قرار داد تا فرآیند ساخت مسکن تسریع یابد.

کاوسی‌امید ادامه داد: اداره کل راه‌وشهرسازی استان باید نسبت به روند اجرایی این طرح ملی و میزان پیشرفت فیزیکی آن در حوزه صدور پروانه ساختمانی به نمایندگان مردم در پارلمان شهری همدان گزارش دهد.

وی اعلام کرد: بر اساس اطلاعات ما، طرح اقدام ملی تأمین مسکن در شهر همدان به بهانه معطل ماندن طرح جامع شهر متوقف شده است و اراضی که مقرر شده بود به این طرح اختصاص یابد، محقق نشده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان با اشاره به اینکه برخی مراجعه‌کنندگان به شورا مطالبه دارند تا طرح اقدام ملی مسکن هم مورد پیگیری جدی اعضای شورای شهر قرار گیرد؛ گفت: ۶۰ هکتار از اراضی شهر همدان از سوی وزارت راه‌و‌شهرسازی، اجازه الحاق به شهر همدان را دارد که تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

کاوسی امید با طرح این سوال که چگونه معرفی اراضی دارای معارض برای طرح اقدام ملی مسکن مطرح می‌شود؟، اضافه کرد: علی‌رغم اینکه کمیته فنی استانداری ایراداتی را در مبحث اراضی راه‌وشهرسازی وارد ساخته، مشکلات مالکیت این اراضی با وجود معارض، حل نشده است.

* بادامی‌نجات: مساکن مهر را تحویل مردم بدهید

دیگر عضو شورای شهر همدان نیز توصیه کرد: فارغ از اینکه احداث مسکن جدید به‌عنوان دغدغه جدید مطرح می‌شود، در حال حاضر اداره کل راه‌وشهرسازی استان باید پروژه‌های مساکن مهر را به اتمام برساند و تحویل دهد.

حمید بادامی‌نجات با اشاره به مشکلات برخی مساکن مهر، اظهار کرد: شهروندان ساکن در کوی فردوس و گلستان ناراضی هستند و برخی امور روزمره خود را با استقرار کانکس‌های نانوایی و سوپرمارکتی می‌گذرانند.

وی با تأکید بر اینکه پایان کار بسیاری از پروژه‌های مساکن مهر صادر نشده است؛ گفت: تمامی سرانه‌های تعریف شده در این پروژه‌ها باید تکمیل شود.

بادامی‌نجات اذعان داشت: در کوی گلستان، یک مترمربع فضای پارک وجود ندارد و فضاهای آموزشی و فرهنگی هم تعریف نشده است. از سوی دیگر ساخت مسجد در آن منطقه توسط اهالی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های مسکن مهر در شهرک‌ بهشتی، شهرک مدنی، کوی فردوس و…، معتقد است: در صورت ساخت این حجم مسکن در مناطق محروم، باید سرانه‌های آن نیز تأمین شود که از این منظر دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم و انتظار نمی‌رود نگرانی جدیدی افزوده شود.

این عضو شورای شهر همدان با اشاره به اینکه بخش‌هایی از سرانه‎های مناطق حاشیه‌ شهر را تامین کرده‌ایم و در بخش‌های دیگر هم اختیار داریم که تأمین کنیم؛ ادامه داد: کوی فردوس با پروانه ساختمانی دریافت کرده‌اند و در انتظار صدور پایان‌کار هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت