تاریخ انتشار : شنبه 23 بهمن 1400 - 7:12
1033 بازدید
کد خبر : 509

از عملکرد تمامی متولیان فرهنگی گله مندم

از عملکرد تمامی متولیان فرهنگی گله مندم
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان در دیدار با رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار همدان بر لزوم مبارزه با فساد تاکید کرد و گفت: اگر مجموعه‌ای دارای شاخصه انقلابی است، باید در برابر مفاسد ایستادگی کند و با تمام وجود از مسئولی که در برابر فساد ایستادگی می‌کند حمایت خواهم کرد.

به گزارش الوند همدان؛ آیت اله حبیب اله شعبانی در این دیدار که به مناسبت ایام اله دهه مبارک فجر در دفتر امام جمعه همدان برگزار شد، گفت: دغدغه اصلی امام راحل دفاع از اسلام، تحقق و ارتقای فرهنگ دینی ناب اسلامی در جامعه بود که انقلاب به ثمر نشست.

وی افزود: تحقق فرهنگ دینی مقدمه می‎خواهد که آن آرامش اقتصادی مردم است و فرامین دینی به این موضوع تاکید ویژه ای دارد.

وی بیان کرد: انقلابی‌گری یعنی اگر جایی دیدیم کسی از قدرت خود در حال سو استفاده است در مقابل تخلف او ایستادگی کنیم و اعضای شورای اسلامی شهر باید شجاعت ایستادن در مقابل فسادها را داشته باشند و در این مسیر تمام قد از اقدامات شما حمایت می کنم.

وی با بیان اینکه گاهی از اوقات بودجه فرهنگی به چاپ بنر و فضا سازی خلاصه می‌شود، گفت: در تدوین بودجه مدیریت شهری، بودجه فرهنگی دیده شده است اما به درستی مدیریت نمی شود و متاسفانه در برخی موارد هدر رفت داریم که باید قرارگاه فرهنگی در این خصوص متمرکز شود.

آیت اله شعبانی افزود: اگر بودجه فرهنگی در یک اقدام دسته دهم هزینه شود خروجی زیادی ندارد که در این موضوع باید اولویت های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد و اگر تصمیم بر این است که بودجه فرهنگی نداشته باشیم، اما پل شهید همدانی سال دیگر به بهره برداری کامل برسد، همین امروز این تصمیم گرفته و اعلام شود.

وی با تاکید بر اینکه بودجه فرهنگی تدوین می شود اما مدیریت نمی شود، گفت: از عملکرد تمامی متولیان فرهنگی گله مندی داریم که خروجی آنها اثرگذاری مطلوبی ندارد که عمده دلیل این موضوع قوانین و مشکلات ساختاری آنها است.

امام جمعه همدان تصریح کرد: ارزیابی مباحث فرهنگی نداریم که باید با برنامه ریزی مدیریت شده در این حوزه خلا موجود را رفع کنیم و معتقدم متولیان حوزه فرهنگ باید از موازی کار دوری کنیم.

وی عنوان کرد: ساختمان‌های بی‌خاصیت در شهر زیاد داریم اما متاسفانه ۴۰ سال است که مصلای شهر بلاتکلیف مانده و این اصلا زیبنده دارالمومنین همدان نیست.

نماینده ولی فقیه در ادامه صحبت های خود بر لزوم مبارزه با فساد در شهر تاکید کرد و گفت: اعضای شورای اسلامی شهر باید شجاعت ایستادن در مقابل فسادها را داشته باشند و در این راه تمام قد از اقدامات شما حمایت می کنم.

آیت الله شعبانی تاکید کرد: انتظار داریم شورای شهر انقلابی همدان در مقابل فسادها با قدرت بایستد تا روندها اصلاح شود و در مقابل تخلفات و فساد کوتاه نیاید.

وی با تاکید بر اینکه شجاعت ایستادن در مقابل فسادها را داشته باشید، عنوان کرد: در برخی مجموعه های دولتی معضلاتی نظیر عدم پرداخت صدور پروانه داریم که باید این رویه اصلاح شود و هیچ مجموعه ای حق ندارد با سوء استفاده گری منتفع شود و بنده در این راه با تمام ظرفیت های موجود از ایستادگی شما در مقابل فساد حمایت می کنم.

* مسگریان: بهره‌گیری از بیانیه گام دوم انقلاب لازمه حرکت در مسیر توسعه

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار با بیان اینکه شورای شهر باید با بهره‌گیری از بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر پیشرفت و توسعه گام بردارد، گفت: اعضای شورا در تلاش هستند با همفکری، مشکلات مردم را رفع و در جهت ایجاد عدالت حرکت کنند.

محمود مسگریان اظهار کرد: انقلاب مردمی و عزت‌ آفرین اسلامی به رهبری سلاله حضرت زهرا (س)، امام خمینی (ره) اداره کشور را به دست مردم داد تا فرصت خدمت برای همگان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اصولاً هدف اصلی عزت آفرینی مردم به ویژه قشر درمانده و ضعیف جامعه بوده و هست، گفت: انقلاب با شعار عدالت محوری بر پایه اصول اسلامی شکل گرفت و ادامه یافت.

رییس شورای شهر همدان بیان کرد: علت پیروزی انقلاب اسلامی، رهبری امام خمینی (ره)، حضور یکپارچه و شکوهمند مردم و همراهی آنها با رهبر کبیر انقلاب بود.

مسگریان با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب بارها عنوان داشت، بدانید که مردم پشتیبان این انقلاب هستند، افزود: مردم ندای حق طلبی و حاکمیت را به تصویر می‌کشیدند و از همان ابتدا ریشه انقلاب قوی و محکم شده است.

وی با تاکید بر اینکه طوفان‌های سهمگین، ترور، کودتا و فشار اقتصادی نتوانسته برای انقلاب لطمه‌ای ایجاد کند، تصریح کرد: مردم همچنان پایبند به انقلاب و آرمان‌های انقلاب هستند.

رییس شورای شهر همدان ادامه داد: مردم علت بقای انقلاب هستند که با پیروی از ولایت همچون کوه در برابر هجوم دشمنان، استوار ایستاده‌ و با وجود مشکلات و مخاطرات به آرمان‌های انقلاب و شهدا وفادار هستند.

مسگریان بی‌عدالتی و عدم صداقت برخی افراد را موجب ایجاد آزردگی در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر همدان باید با بهره‌گیری از بیانیه گام دوم انقلاب در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداشته و اعضای شورا نیز در تلاش هستند با همفکری، مشکلات مردم را رفع و در جهت ایجاد عدالت حرکت کنند.

 

* حجت الاسلام صفری افلاکی: ضرورت تبیین پرداخت عوارض شهری به عنوان یک تکلیف اجتماعی در خطبه های نماز جمعه

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار بیان کرد: ما برای حفظ و اداره نظام باید فرهنگ قانونمداری را نهادینه کنیم و فرهنگ پرداخت عوارض و بهای خدمات به شهرداری ها را نیز به عنوان یک ارزش معنوی و تکلیف اجتماعی در جامعه تبیین کنیم که از آیت اله شعبانی درخواست داریم در خطبه های نماز جمعه به این موضوع بپردازند.

صفری افلاکی بیان کرد: سنت پرداخت مالیات در دین اسلام تاکید شده و در کلام رهبری نیز به آن تاکید شده و ۹۰ درصد درآمد شهرداری از کسانی است که سهم شهرداری را در مناسبات قانونی پرداخت می‌کنند و در قبال آن عایدی خوبی نیز دارند.

وی افزود: معتقدم در بحث بودجه فرهنگی برای مساجد و دفتر نماینده ولی فقیه که چندین بنیاد تخصصی فرهنگی و دینی زیر مجموعه آن فعالیت می کنند باید کمک های بهینه و مناسبی تخصیص داده شود.

* کرباسیان: تشکیل حلقه های واسط حاکمیتی با مردم، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان نیز در دیدار با امام جمعه همدان گفت: پیشنهاد دارم برای بهتر شدن امور و توانمندسازی محلات شهر به ویژه مناطق کم برخوردار جلسات فصلی با حضور نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شود.

مرتضی کرباسیان افزود: جلسات مبارزه با فساد باید به صورت مستمر برگزار شود و تمام ابعاد آن به درستی احصاء و برخورد شود.

وی با بیان اینکه شایسته سالاری به خوبی تعریف نشده است، گفت: تعریف فعلی شایسته سالاری مورد انتقاد است و شاخص درستی در این مورد نداریم و شاهد بروز اختلافاتی جدی در اجرای این موضوع هستیم که باید مرتفع شود.

وی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب برای راه اندازی حلقه های واسط بین مردم و حاکمیت برای خدمت رسانی بهتر به مردم، افزود: باید به دنبال کارهای زیر بنایی در شهر به خصوص مناطق کم برخوردار و محروم باشیم و با راه اندازی صندوق های قرض الحسنه، مراکز نیکوکاری، مراکز مشاوره ای، کارآفرینی و اشتغال و غیره فاصله با مردم را به حداقل برسانیم تا چالش‌ها و آسیب های اجتماعی موجود مرتفع شود که در این خصوص می توان از ظرفیت بالای مساجد و فرهنگسراها در پیشبرد اهداف به خوبی بهره برد.

* حاجی بابایی: الزام قانونی صدور پروانه‌ساخت برای تمامی ساخت‌وسازها در شهر

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه مخالف هزینه کردهای فرهنگی در شهر نیستم، اظهار کرد: متاسفانه از دوره‌های گذشته رویه‌های نادرستی در شهر بنا نهاده شده که شهرداری باید در تمامی امور هزینه کند و تعهدات مالی زیادی برای مدیریت شهری ایجا…

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت