تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 آبان 1402 - 11:17
77 بازدید
کد خبر : 978

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبر داد:

پزشکان همدانی ماهانه بیش از ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیک می نویسند

پزشکان همدانی ماهانه بیش از ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیک می نویسند

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان همزمان با دومین روز از هفته بیمه سلامت از تجویز ماهانه بیش از ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان استان خبر داد. فریبرز نیاستی همزمان با دومین روز از هفته بیمه سلامت که تحت عنوان « بیمه سلامت، سازمان هوشمند و خدمات الکترونیک سلامت» نامگذاری شده است؛ اظهار داشت: تمامی

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان همزمان با دومین روز از هفته بیمه سلامت از تجویز ماهانه بیش از ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان استان خبر داد.

فریبرز نیاستی همزمان با دومین روز از هفته بیمه سلامت که تحت عنوان « بیمه سلامت، سازمان هوشمند و خدمات الکترونیک سلامت» نامگذاری شده است؛ اظهار داشت: تمامی پزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان ضمن گرفتن حساب کاربری و دریافت آموزشهای حضوری و غیر حضوری؛ در طرح نسخه نویسی الکترونیکی مشارکت نموده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان ابراز داشت : تعریف حساب کاربری برای پزشکان در سامانه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، آموزش نحوه انجام نسخه نویسی برای تمامی پزشکان و همکاران بیمارستانی و پاسخگویی آنلاین کارشناسان اداره کل بیمه سلامت به منظور رفع ابهامات و مشکلات و پرداختهای به هنگام حق الزحمه پزشکان در صورت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک از عوامل موفقیت اجرای این طرح در سطح استان همدان بوده است و هم اکنون ۱۰۰ درصد پزشکان طرف قرارداد با بیمه سلامت استان به صورت الکترونیک نسخه می نویسند.

دکتر نیاستی گفت: پروژه نسخه الکترونیک در قالب زیر پروژه پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان تعریف می‌شود و در سال ۱۴۰۱ تعداد یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۶۵۹ نسخه الکترونیک توسط ۴۲۹ پزشک طرف قرارداد با بیمه سلامت استان همدان صادر شد که از این تعداد ، یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۴۲۸ نسخه به صورت تمام الکترونیک و تعداد ۲۳۱ نسخه به صورت نیمه الکترونیک بوده است و این یعنی در سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ درصد نسخ در استان همدان به صورت تمام الکترونیک تجویز شده اند. وی اظهار داشت : در سال ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۲۶۰ هزار نسخه الکترونیک توسط ۳۶۷ پزشک تجویز شد که تعداد ۹۵۱ هزار نسخه به صورت تمام الکترونیک بوده است یعنی در سال ۱۴۰۰ ؛ ۷۵ درصد نسخ به صورت الکترونیک صادر شده است .

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه بسیاری از پزشکان عزیزی که معتبر و نزد بیماران و جامعه پزشکی شناخته شده هستند هم اکنون نسخه الکترونیکی تجویز می کنند گفت : در سال ۱۴۰۱ داروخانه های استان بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار نسخه الکترونیک پیچیده اند .

دکتر نیاستی ضمن درخواست از همه پزشکان غیرطرف قرارداد برای مشارکت در طرح نسخه نویسی الکترونیکی گفت: پزشکان محترم شرط همراهی را فراهم شدن مقدمات حداکثری ایده‌آل ندانند و همچنین گیرندگان خدمت و مردم عزیز نیز برای دریافت خدمات بهتر و دقیق تر مانند هر فعالیت الکترونیکی در سایر کسب و کارها زمان معقول را پذیرا باشند و زمان انتظار خدمت مورد نظر را مد نظر قرار دهند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت : موفقیت کامل اجرای طرح نسخه الکترونیک بستگی به همکاری و همراهی سایر بخش‌های تاثیرگذار دارد که تامین بموقع اعتبارات برای پرداخت مطالبات، تعرفه گذاری مناسب برای رغبت مشارکت پزشکان، همراهی جامعه پزشکی، بر طرف شدن نواقص سامانه های الکترونیکی نسخه نویسی و نسخه پیچی، ارتقای فرهنگ عمومی، نظارت موثر صنفی و تولیت سلامت، از جمله موارد آن است.

دکتر نیاستی ابراز داشت : هم اکنون پزشکان همدانی ماهانه بیش از ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیک می نویسند و در نیمه نخست سالجاری حدود یک میلیون و ۵۵۰ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان استان تجویز شده است .

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت