تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1400 - 9:17
1075 بازدید
کد خبر : 212

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

ملیحه اکبری

دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل پرورش نیروی انسانی خلاق و مومن است

دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل پرورش نیروی انسانی خلاق و مومن است
محمد پورداود در آیین استقبال از نودانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان که در پردیس شهید مقصودی همدان برگزار شد، با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در اسلام، اظهار کرد: تزکیه و تربیت ملکات اخلاقی وانسانی برای رسیدن به هدف غایی است که ملازم با تعلیم است.

به گزارش الوند همدان؛ محمد پورداود در آیین استقبال از نودانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان که در پردیس شهید مقصودی همدان برگزار شد، با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در اسلام، اظهار کرد: تزکیه و تربیت ملکات اخلاقی وانسانی برای رسیدن به هدف غایی است که ملازم با تعلیم است.
پورداود با بیان این که آموزش مقدمه تربیت اما تربیت مقدم بر آموزش است، افزود: فلسفه تعلیم و تربیت در نظام جمهوری اسلامی ایران تزکیه و تعلیم است که در سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش و مبنای عمل در همه ساحت های تربیتی، براساس مفاهیم متعالی قرآن کریم و سیره ائمه هداه( علیهم السلام اجمعین) طراحی شده است.
وی با اشاره به این که یکی از زیرنظام های مهم و کلیدی در سند تحول، زیرنظام تربیت معلم و تأمین منابع انسانی است، خاطرنشان کرد: جهت‌گیری این زیرنظام جذب، آماده سازی، نگهداشت و ارتقاء، ارزشیابی از منابع انسانی در راستای رویکرد نظام تربیت رسمی وعمومی و درک و اصلاح مداوم موقعیت براساس نظام معیار اسلامی است که وظایف برنامه ریزی برای رشد، ساماندهی و تعالی هستی شناختی و ارتقای اعتقادی، اخلاقی، حرفه ای و تخصصی را دنبال می کند و برای دستیابی به وظیفه اول تدارک فرصت های متنوعی را در دستور کار خویش دارد تا استعدادها متناسب با توانمندی ها به رشد و بالندگی برسند و از طریق سیاستگذاری، ارزشیابی و مشارکت سایر زیرنظام ها اهداف تربیت محقق شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان دانشگاه فرهنگیان را قلب تپنده و مرکز ثقل پرورش نیروی انسانی خلاق و مومن برای آینده خواند و تصریح کرد: مقام معظم رهبری اهتمام ویژه ای به این دانشگاه دارند؛ به گونه ای که دراردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ شخصا در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان حاضر شدند و حضور ارزشمند ایشان نشان دهنده اهمیت این دانشگاه راهبردی و استراتژیک است.
پورداود افزود: معظم له در شهریورماه سال ۱۳۹۹ نیز مانند همیشه به نقش الگویی معلمان و اثرگذاری آنان در توسعه و پیشرفت جامعه اشاره فرمودند و خطاب به حاضران تأکید کردند که معلمان افسران سپاه پیشرفت جامعه هستند.
وی با اشاره به سخن ارزشمند مقام معظم رهبری که آموزش و پرورش را کانون خلق دنیای آینده خوانده اند، اظهار کرد: مدرسه صالح در سند تحول بنیادین بستری مناسب برای تحقق تربیت مطلوب است که با ساده‌سازی، پالایش، متناسب سازی، تعادل و انعطاف پذیری، احسان و عدالت، مشارکت و تعاون منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی را بایستی در راستای هدف آموزش و پرورش که انسان سازی و خروجی آن تربیت انسان های مومن، خردمند، اندیشمند، مجاهد، اهل عمل، منظم و متصف به اخلاق اسلامی است، محقق نماید.
پورداود افزود: رسالت نومعلمان و دانشجومعلمان بسیار خطیر و با اهمیت است و این عزیزان بایستی با ایمان و عمل صالح مسیر تعالی کشور را با تربیت نسلی با ویژگی های مورد تأکید مقام معظم رهبری میسور و فراهم نمایند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان رابطه آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان را یک رابطه لازم و ملزومی ذکر کرد و گفت: دانش آموزان در آموزش و پرورش تحصیل می کنند و برخی از آنان به دانشگاه فرهنگیان راه می یابند و پس از فارغ‌التحصیلی دوباره به تربیت آینده‌سازان اهتمام می ورزند و این دور نه تنها دور باطلی نیست، بلکه ارزشمند نیز است.

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

روزنامه بازی خرید از شاتوت